Makarská riviéra - klenot Dalmácie

Makarská riviéra – klenot Dalmácie

Každého, kto kedy navštívil Makarskú riviéru a niektorú z jej pláží, na prvý pohľad uchvátilo monumentálne pohorie Biokovo. Týči sa totiž nad turistickými strediskami a priamo nad plážami. Pri pohľade z mora na pobrežie pôsobí toto pohorie naozaj úchvatne. Stojí za to tento krásny kút Chorvátska a Dalmácie aspoň raz v živote vidieť.

Makarska pre mladých

Ak sa chystáte na dovolenku s partiou kamarátov a túžite po zábave, určite by ste mali navštíviť práve stredisko Makarska pri rovnomennom meste. Makarska je totiž najväčšie mesto Makarskej riviéry. A tomu odpovedá aj dĺžka (a zaľudnenosť) pláží, možnosti vyžitia a služby. Pobrežný pás mesta Makarska lemuje rad turisticky obľúbených stánkov, reštaurácií a kaviarní. V mnohých z nich si večer môžete posedieť a zatancovať pri živej, tradične chorvátskej, hudbe. Samozrejmosťou sú i plážové diskotéky, ktoré si užijete nielen večer, ale aj v popoludňajších hodinách. Pre aktívnych sa tu koná pravidelné cvičenie vo vode, pri ktorom sprevádzajú profesionálni cvičitelia.

Mladí ľudia na plážach Makarskej určite ocenia aj možnosti športového vyžitia. Milujete adrenalín? V tom prípade si priamo na pláži môžete skočiť bungee jumping. A čo tak trošku si zalietať a vyskúšať parasailing? Pohľad na more z výšky niekoľkých metrov je na nezaplatenie. Makarska má jednoducho všetko, čo mladý turista môže chcieť. Ale pozor! Ak Vám vadia preplnené pláže, radšej sa tomuto kúsku Dalmácie vyhnite.Croatia,Igrane

Podgora a Drašnice – Dalmácia pre rodiny s deťmi

Makarská riviéra, to samozrejme nie je len stredisko Makarska. Pokojnejší kúsok Dalmácie si môžete vychutnať napríklad v stredisku Podgora. Je to naozaj malebné prímorské mestečko. A je to tiež známa rybárska obec. Preto tu nesmie chýbať aj prístav, plný rybárskych lodí. Podgora má síce menšie pláže, ako Makarska. Ale užijete si tu omnoho väčší pokoj a je vhodnejšia pre rodiny s deťmi.

To isté platí aj pre Drašnice. Jedná sa v podstate o maličkú obec, ktorá má iba zopár stoviek obyvateľov. No stredisku určite nič nechýba. Všetku potrebnú vybavenosť v podobe ubytovania, služieb a obchodov, má turista k dispozícii. Dokonca je tu aj čo obdivovať. V Drašniciach sa totiž nachádza hneď niekoľko historických kamenných kostolov.

Makarská riviéra je oblasť Dalmácie, kde si pre seba nájde obľúbené miesto akčný, ale aj pokojnejší turista. Stačí si len vybrať vhodné stredisko!