Tipy na rodinnú dovolenku v Chorvátsku

Tipy na rodinnú dovolenku v Chorvátsku

Chorvátsko je veľmi bezpečnou krajinou, v ktorej môžete bez obáv stráviť príjemnú rodinnú dovolenku. Atraktívne je taktiež kvôli vzdialenosti od Slovenska, čistému moru a jazyku podobnému nášmu. Na Slovákov sú v Chorvátsku zvyknutí a snažia sa každému maximálne spríjemniť dovolenku. Viete, ktoré oblasti sú najvhodnejšie na rodinnú dovolenku s malými deťmi?

Najvhodnejšie letoviská pre rodinnú dovolenku

Ak sa chystáte na dovolenku s deťmi, iste budete hľadať letovisko, ktoré nežije nočným životom, má pláže s pozvoľným vstupom do mora a zároveň v okolí dostatok možností stravovania. Pri hľadaní takéhoto miesta vám pomôže stránka ubytovanivchorvatsku.cz, na ktorej nájdete cenovo dostupnú ponuku ubytovania na súkromí s kontaktmi priamo na majiteľov.

Ostrovy

Nie každému vyhovuje nudná dovolenka v pustine. Nudy sa nemusíte báť na ostrove Pag. Ostrov sa nachádza na severe Chorvátska a jeho najväčšou výhodou sú pieskové pláže, na ktorých sa môžu deti vyšantiť. Nudiť sa na ostrove Pag nebudú ani tínedžeri, ktorí môžu vyskúšať vodné športy alebo si posedieť s kamarátmi na zmrzline v plážovom bare. Podobnú atmosféru ako Pag má ostrov Korčula voňajúci všadeprítomnými borovicami. Všetky pláže na ostrove majú veľmi pomalé klesanie do mora a sú pokryté jemným pieskom. Výhodou ostrova je blízkosť protiľahlých malých ostrovčekov. Obdivovať ich môžete na fakultatívnych výletoch.

Pevnina

Pre suchozemcov odporúčame ubytovanie na Istrii v oblasti Medulinu. Južne položené letovisko sa pýši mnohými plážami. Niektoré z nich sú pieskové a iné kamienkové. Počasie počas celého leta vás prekvapí svojou stabilitou a more prijateľnou teplotou. Ako stvorené na prechádzku je letovisko Sv. Filip i Jakov. V letovisku nájdete množstvo parkov a záhrad s kvetinovými záhonmi. Ide síce o menšiu dedinku, ale svoje si tu nájde každý – obchody, reštaurácie i malebný prístav. More v oblasti je krištáľovo čisté a atmosféra ako stvorená pre rodiny s najmenšími deťmi.

Najvhodnejšie pláže pre rodinnú dovolenku

Jedna z najlepších pláži pre malé deti sa nachádza na strove Pag a jej názov je Vela Pržina. Vela Pržina je známa plytkým morom, tichou atmosférou a možnosťou zapožičania plážového setu. Najkrajšou plážou v Chorvátsku vhodnou pre rodiny s väčšími deťmi je pláž Zlatni rat na ostrove Brač. Táto pláž je vskutku malebná a zaujímavosťou je, že sa neustále mení jej tvar pôsobením poveternostných vplyvov. Pláž sa skladá z jemných kamienkov a o zábavu je postarané vďaka mnohým vodným športom. Priam ideálna pre malé deti je pláž Trstenica v Orebići. Táto pláž je síce kamienková, ale dno mora je pokryté pieskom. Najmenšie ratolesti dlho nevydržia na slnku, a preto iste využijete tieň okolitých borovíc. Na záver spomenieme pláž Dražica pri mestečku Biohrad na Moru. Pláž sa pýši svojou čistotou a označením modrou vlajkou. Celé jej pobrežie má pozvoľný vstup do mora. V okolí pláže sa nachádzajú rôzne atrakcie pre deti a aj niekoľko barov pre dospelých.