Čo sa oplatí vidieť v Chorvátsku?

Chorvátsko môžete navštíviť nespočetne krát a vždy tam budete môcť vidieť niečo nové, zaujímavé, krásne. Chystáte sa do Chorvátska po prvý krát? Alebo si len neviete vybrať, kde v tejto krásnej krajine by ste svoju dovolenku mali stráviť? Nechajte sa inšpirovať a vyberte si z týchto top destinácií.

Dubrovník

Toto nádherné mesto sa nachádza v južnej Dalmácii a je zapísané v zozname kultúrnych a historických pamiatok UNESCO. Jeho história siaha až do 7. storočia! Je to ideálne miesto na dovolenku pre všetkých, ktorí slnenie na plážach chcú skombinovať so spoznávaním historických pamiatok. K najvýznamnejším pamiatkam tu patria zachovalé Mestské hradby, pevnosť Lovrijenac, Kniežací palác, ale vlastne aj celé staré mesto s hlavnou ulicou Stradun. Táto ulica je nielen plná významných historických budov, ale je tiež miestom na romantické posedenie pri káve, či zábavne strávený dovolenkový večer.

Makarska riviéra

Makarsku riviéru tvorí rad stredísk, z ktorých niektoré sú rušnejšie, iné zas vhodné pre rodiny s deťmi. Všetky sú však nádherné a nad plážami Makarskej sa týčia skalnaté hory, tvoriace nádhernú kulisu. Ak sa sem chystáte s deťmi, odporúčame napríklad stredisko Baška Voda. Ak ste mladí ľudia, ktorí túžia po zábave, voľte centrum riviéry – areál Makarska. Nudiť sa tu určite nebudete!

Ostrov Brač

Tento ostrov je lákadlom najmä kvôli azda najznámejšej chorvátskej pláži – Zlatý roh, ktorá sa nachádza neďaleko letoviska Bol. Pláž má trojuholníkový tvar, ktorý vybieha prudko do mora. Tvorená je kamienkami, s ktorými si more pohráva a tak má pláž často iný tvar. Pláž je populárna pre kiterov, a to vďaka neutíchajúcemu vánku. Preto sa nečudujte, ak Vám pri slnení ponad hlavu preletí milovník adrenalínu na kite!

plitvicePlitvické jazerá

V tomto úžasnom národnom parku, ktorý je v zozname Svetového dedičstva UNESCO, môžu turisti vidieť okrem nádhernej fauny a flóry až 140 vodopádov. Aj keď sú Plitvické jazerá trochu „od cesty“ a vo vnútrozemí, určite sa oplatí ísť si ich pozrieť cestou k moru, prípadne cestou domov. Páči sa Vám film Poklad na striebornom jazere (alias Vinetou)? Tak potom sa Vám bude páčiť aj Národný park Plitvické jazerá, kde sa tento film natáčal.

Samozrejme, toto sú len niektoré z chorvátskych skvostov. Určite sa oplatí vidieť aj hlavné mesto Záhreb, historický ostrov Hvar, či región Istria. Vyberte sa do Chorvátska a určite si nájdete tú svoju najkrajšiu destináciu.

 

© Rostislav Sedlacek + xbrchx / Dollar Photo Club

Pridaj komentár